Hlas lásky

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Film voľne inšpirovaný životom speváckej superhviezdy Céline Dion.

Quebec, koniec 60. rokov 20. storočia. Sylvette a Anglomard privítajú vo svojej rodine 14. dieťa: Aline. V rodine Dieuovcov prevláda celý život hudba a keď Aline vyrastie, objavia v nej prekrásny dar, jej zlatý hlas.

Keď si jej hlas vypočuje hudobný producent Guy Claude (Sylvain Marcel), napadne ho iba jediná vec – urobiť z Aline (Valérie Lemercier) najväčšiu svetovú speváčku. S podporou svojej rodiny a pod skúseným vedením Guy – Clauda, z ktorého neskôr vznikne láska, budú spolu písať príbeh neobyčajného osudu.

Francúzska herečka, scenáristka, režisérka a speváčka Valéria Lemercier dostala do vienka veľa talentu. Životopisná hudobná dráma Hlas lásky (Aline) režírovala, spolupodieľala sa na scenári a vďaka svojim bohatým skúsenostiam sa ujala aj hlavnej role. Film Hlas lásky vznikol ako pocta a oslava kanadskej divy Céline Dion, ktorá už desaťročia svojim hlasom okúzľuje celé svet.

Dĺžka podujatia: 128 minút
Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 4. august 2022

Hlas lásky

Réžia: Valérie Lemercier • Hrajú: Valérie Lemercier, Carole Weyers, Véronique Baylaucq, Sylvain Marcel, Martine Fontaine