Banger.

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Predpremiéra 5. októbra 2022 Život sa nedá nalajnovať

Nový film Adama Sedláka je príbehom jednej piatkovej noci a divokou jazdou, plnou drog a rapu. Adam Mišík v ňom predáva kokaín, chce však preraziť ako hudobník a urobiť banger. Snímka BANGER. sa vďaka svojej atmosfére, nekompromisnému, originálnemu štýlu aj nečakanému humoru stala jednou z najväčších filmových udalostí na tohtoročnom festivale v Karlových Varoch, na ktorom si vyslúžila nadšené ohlasy kritikov i divákov.

„Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli.

Divokú rapovú jazdu z filmu pripomínalo aj samotné natáčanie. BANGER. sa totiž kompletne nakrúcal na iPhone a štáb sa pri natáčaní v pražských uliciach či kluboch podobal na profesionálnu guerillovú jednotku. „Rap je hudba ulice a ja som chcel, aby aj náš film pôsobil ako film ulice. Natáčanie na iPhone teda bolo kreatívnym rozhodnutím, nie snahou ušetriť. Od začiatku bolo jasné, že to musíme urobiť týmto spôsobom,“ opisuje štýl nakrúcania režisér Adam Sedlák.

„Celý príbeh sa odohráva počas jedného večera a je to poriadna jazda. Rovnako na mňa pôsobilo aj natáčanie. Mal som pocit, akoby to bol jeden natáčací deň, hoci ich bolo pätnásť. Viaceré momenty vznikali spontánne priamo v danej situácii, takže bolo potrebné mať Alexovu energiu pod kožou,“ dodáva Adam Mišík, ktorý pre svoju rolu prešiel šokujúcou zmenou imidžu. Jeho kamaráta Láďu si zahral ďalší český spevák Marcel Bendig a vo filme účinkuje aj známy raper Sergei Barracuda, ktorý tu stvárnil sám seba.

Dĺžka podujatia: 105 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 5. október 2022

Banger.

Réžia: ADAM SEDLÁK • Hudba: SERGEI BARRACUDA, ADAM MIŠÍK • Hrajú: ADAM MIŠÍK, MARCEL BENDIG, ANNA FIALOVÁ, SERGEI BARRACUDA