Nina a tajomstvo malého ježka

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Desaťročná Nina miluje otcove rozprávky o ježkovi, ktorý objavuje svet. Jedného dňa však otec stratí chuť rozprávať rozprávky. Stratil totiž prácu a život ich rodiny sa obrátil hore nohami. Nina sa bojí, čo bude ďalej a keď započuje legendu o stratenom poklade, ktorý je ukrytý niekde v otcovej továrni, rozhodne sa so svojím kamarátom Mehdim podniknúť odvážnu akciu. Chcú poklad nájsť a rozdeliť peniaze medzi otca a jeho kolegov. Bláznivé dobrodružstvo sa začína...

Zaujímavosti: Film bol uvedený na 14-tich medzinárodných filmových festivaloch. Napríklad v Annecy, Locarne, Talline či Montreale. A bol predaný už do tridsiatich krajín.

Audrey Tautou v pôvodnom znení nahovorila Nininu mamku Camille.

Režiséra Jean-Loupa Felicioliho k postave ježka inšpirovala postava Myšiaka Mickeyho. Od začiatku bola koncipovaná čiernobielo a existovala vo svete pripomínajúcom kreslené filmy zo začiatku 20. storočia. Tieto priekopnícke filmy sú napriek (alebo možno práve vďaka) svojej neohrabanosti a technickým chybám veľmi poetické. Sú úplným opakom technologických možností dnešných počítačov, ktoré zmazali rozdiel medzi skutočným a virtuálnym. Bola to príležitosť pomôcť deťom objaviť alebo znovuobjaviť to, čo sa mu na štýle tej doby toľko páčilo. Ako kontrastuje s naším realistickejším svetom. Je tam, ale úplne nezapadá. Vystihuje myšlienku, že je výplodom mysle malého dievčatka, a preto je imaginárny.

Strach

Dĺžka podujatia: 77 minút
Rok výroby: 2023
Dátum lokálnej premiéry: 2. jún 2024

Nina a tajomstvo malého ježka

Réžia: Alain Gagno, Jean-Loup Felicioli